In ‘Emily’ wordt er weer druk gespeculeerd over het liefdesleven van Emily Brontë (Volkskrant)
Speelduur: 130 minuten Cast o.a.: Emma Mackey en Alexandra Dowling Genre: Biografie/kostuumdrama Land: Verenigd Koninkrijk Regisseur: Frances O’Connor
Emily Brontë past niet in het keurslijf dat haar familie en de burgerij van Yorkshire haar opleggen. Zij is een rebel en een buitenbeentje, een jonge vrouw die zichzelf probeert te zijn. Als ze onverwacht de liefde ontdekt, versterkt dit niet alleen haar passie, maar ook haar drang naar vrijheid. Aangemoedigd door haar broer Branwell kiest Emily haar eigen weg en vindt de inspiratie voor een tijdloos meesterwerk: Wuthering Heights.
Close is het voorbeeld van filmen op het hoogste niveau (Volkskrant) Speelduur: 105 minuten Cast o.a.: Eden Dambrin, Gustav de Waele Genre: Drama Land: België Regisseur: Lukas Dhont
Leo en Remi, 13, zijn vrienden zo lang ze zich kunnen herinneren. De vriendschap is vrolijk, intens en bovenal onafscheidelijk. Toch lijkt een ogenschijnlijk onschuldige gebeurtenis op het schoolplein, genoeg om hen uit elkaar te drijven. Na een verschrikkelijke gebeurtenis, zoekt Leo vol onbegrip toenadering tot de moeder van Remi.
Wat is een goed leven? In Living krijgt die vraag een bedachtzame en warmbloedige behandeling. (Volkskrant)
Speelduur: 102 minuten Cast o.a.: Bill Nighy, Aimee Lou Wood Genre: Drama Land: UK. Japan, Zweden Regisseur: Oliver Hermanus
Londen, 1953. Mr. Williams, een rechtlijnige eenzame kantoorklerk rouwt om zijn overleden echtgenote. Hij heeft geen contact meer met zijn zoon en laat het leven aan zich voorbijrazen. Pas als hij te horen krijgt dat hij nog maar enkele maanden te leven heeft, herontdekt hij zijn levenskracht en gaat op zoek naar een manier om de wereld iets mooier achter te laten.
Rose weet oprecht te ontroeren (Volkskrant) Speelduur: 106 minuten Cast o.a.: Sofie Grabol, Lena Maria Christensen Genre: Drama/Komedie/feelgood Land: Denemarken Regisseur: Niels Arden Oplev
De aan schizofrenie lijdende Deense Inger, wordt door zus Ellen en haar man in een groepsreis meegenomen naar Parijs. Voordat ze psychische problemen kreeg woonde zij als jonge vrouw jarenlang in deze stad en werd er verliefd. Het Normandische D-day Museum staat op het programma maar voor Inger dient de vakantie vooral om nog één keer haar tijd met Jacques onder ogen te zien. Zoals die keer dat hij haar meenam naar de tuinen van Monet.
Sandra, alleenstaande moeder, woont met haar dochtertje in een appartementje in Parijs. Ze heeft een drukke baan als tolk en gaat regelmatig op bezoek bij haar vader, een oud filosofie professor die lijdt aan een neurodegeneratieve ziekte. Terwijl Sandra en haar familie druk zijn met het inpakken van zijn spullen en zoeken naar een geschikt verzorgingstehuis, loopt ze haar oude vriend Clément tegen het lijf. Ondanks dat Clément een relatie heeft, krijgen de twee een affaire en heeft Sandra na lange tijd weer het gevoel dat ze leeft.