De bende van Oss op 4 september 2012
4 september 2012 - De bende van Oss
Oss, 1938. Johanna van Heesch (Sylvia Hoeks) staat onder de bevolking van het Brabantse Oss ook wel bekend als Johanna de Snol. Met haar man Ties in de gevangenis houdt Johanna de klanten in haar illegale café tevreden, zowel van achter de tap als boven in bed. Wim de Kuiper (Marcel Musters) is de grote man van de stad waar iedereen of crimineel is, of werkt voor de vleesfabriek van de,richting zijn werkneemsters, handtastelijke directeur Hedeman (Pierre Bokma). Met de burgemeester en de lokale politie zo corrupt als wat heeft de overheid een detachement van de marechaussee in Oss gestationeerd en die worden intens gehaat. Zij zijn de dienaren van de Hollanders, van de protestanten en van beide willen de katholieke Brabanders niets weten. Als Ties na twee jaar uit de gevangenis komt heeft hij zich vast voorgenomen om werk te zoeken, de drank te laten staan en zijn Johanna niet meer te mishandelen. Helaas komt van al die goede voornemens niets terecht en daardoor wordt Johanna, die inmiddels zwanger is van één van haar klanten, meegezogen in het milieu waar ze zich zo graag aan wil onttrekken. Als Ties dan ook nog eens aangeeft de zwangerschap niet te willen accepteren, komt Johanna voor een onmogelijke keuze te staan....
Zwijgen, daar is Oss groot mee geworden. Niet direct een traditie om trots op te zijn, maar het was in de jaren voor de oorlog dé manier waarmee de inwoners van het Brabantse stadje één lijn trokken tegenover inmenging van buiten. Daarbij was het voor een paar enkelingen de beste manier om hun medemensen onder controle te houden en zelf vrij spel te hebben op het gebied van criminaliteit en seksuele verdorvenheid, want ook in Oss nam men het niet zo nauw met de katholieke moraal. De film schets een sterk tijdsbeeld van hoe het er in die tijd aan toe moet zijn gegaan en vooral de splitsing tussen 'eigen' en 'die Hollanders' is heel duidelijk. Een bekende Nederlandse cast zorgt voor een goede film die gelukkig verschillende ondertitelingsopties heeft, want zodra het wat platter Brabants wordt is dat een welkome ondersteuning.
Regie: Andre van Duren, Ned 2011. Duur 111 min
Cast: Sylvia hoeks,Marcel Musters, Matthias Schoenaerts, Pierre Bokma, Daan Schuurmans en Theo Maassen
Het waargebeurde verhaal van de vrouwenstaking in de Fordfabriek van Dagenham in 1968. De directie van Ford vond het destijds heel gewoon om vrouwen minder te betalen dan mannen.
Departures volgt de diepgaande en soms komische kennismaking van Daigo Kobayashi met de dood terwijl hij de wonderen, vreugde en betekenis van het leven ontdekt. Daigo is een getalenteerd cellist wiens orkest plotseling wordt ontbonden. Wegens geldgebrek besluit hij met zijn vrouw terug te keren naar zijn geboortedorp, waar hij door een onduidelijke advertentie per ongeluk bij een uitvaartcentrum terecht komt. Hoewel zijn vrouw en vrienden neerkijken op het werk dat hij doet weigert Daigo zijn baan op te zeggen. Hij raakt steeds meer bedreven in de officiële rituelen en door de dagelijkse confrontatie met de dood begint hij eindelijk in te zien waar het in het leven werkelijk om draait.
Nova Zembla vertelt het legendarische, waargebeurde verhaal van de avontuurlijke ontdekkingsmissie van Willem Barentsz (Derek de Lint), dat destijds is opgetekend door het jonge bemanningslid Gerrit de Veer (Robert de Hoog). Hij is de assistent van de bekende dominee Petrus Plancius (Jan Decleir) en bovendien verliefd op diens mooie dochter Catharina (Doutzen Kroes). Als grote initiator van de ontdekkingsreis besluit Plancius heimelijk om de bleue Gerrit mee te sturen op de expeditie van Barentsz en Heemskerck (Victor Reinier) om te bewijzen de liefde van zijn dochter waard te zijn.
In 1927 is George Valentin nog een gevierde ster, maar wanneer acteurs ineens tekst krijgen en gaan praten, lijkt het gedaan met zijn carrière. Grote winnaar van de Oscars in 2012.
In dit stijlvolle Britse verhaal draait het niet om glamour maar om liefde en wantrouwen. Hij vertelt het verhaal van George Smiley, topspion van de Britse inlichtingendienst MI6
Twee getrouwde stellen gaan met elkaar in overleg nadat hun zoons een nogal vervelende ruzie hebben gehad.
De 32 jarige Christine zit al bijna haar hele leven in een rolstoel. Om uit haar isolement te komen maakt ze, hoewel ze niet bijzonder vroom is, een pelgrimstocht naar Lourdes. Zoals zovele chronisch zieken en gehandicapten gaat ze op bedevaart, maar als Christine op een ochtend ook echt door een wonder lijkt genezen, ontstaat afgunst in de groep.
Sinds het verschijnen van Charlotte Brontë`s populaire meesterwerk , ruim anderhalve eeuw geleden is het boek 16 keer verfilmd.
Uxbals einde nadert, een geheim dat hij voor iedereen angstvallig verborgen houdt. Ook voor zijn vrouw die kampt met een bipolaire persoonlijkheid stoornis. Buitenshuis wacht de meedogenloze werkelijkheid. Daar is hij een radertje in een netwerk van illegale straathandelaren die nepartikelen aan toeristen proberen te slijten. Maar hij is ook een “ziener” die in contact staat met zielen van pas overledenen.
Het hartverwarmende verhaal van de Algerijnse immigrant Bachir Lazhar (Fellag) die onderwijzer wordt op een lagere school in Montréal. Hij neemt de plaats in van een onderwijzeres die tragisch om het leven is gekomen.
Ontsnappen uit een Russisch strafkamp om vervolgens 64OO km te lopen om te ontkomen aan een miserabele dood. Het is het onwaarschijnlijke maar waargebeurde verhaal van een volhardende Poolse soldaat. Hij was een van de weinigen die de beruchte Goelag archipel overleefde en het na kon vertellen. Veteraan Peter Weir verfilmde zijn grimmige relaas.
Romantische komedie over de uitvinding van de vibrator in Groot-Brittannië tijdens het Victoriaanse tijdperk
Deze prachtige opvolger van aanrijding in Moscou vertelt het verhaal van het mollige meisje Lena en haar zoektocht naar waardering en liefde
De verbouwing (Thriller/Drama 2012) 